Oberża PRL - FB
Książka Skarg i Zażaleń - Oberża PRL w Jedlinie-Zdrój

 


Uwaga! Oberża PRL jest nieczynna do odwołania!

Oberża PRL - restauracja z pysznymi potrawami
OBERŻA PRL Jedlina-Zdrój

     W dobie PRL-u, w każdym przybytku gastronomicznym, usługowym oraz sklepie, prowadzona była „Książka skarg i wniosków” znana też jako „Książka skarg i zażaleń”. Tak naprawdę był to cienki szkolny zeszyt z odpowiednim tytułem na okładce i zazwyczaj służył on tylko do dekoracji, bo powieszony był poza zasięgiem klienta. W Oberży też posiadamy "Książkę Skarg i Zażaleń". Nie jest ona dekoracją, Nasi goście mogą nią zawsze dysponować. Poniżej niektóre wpisy z naszego zeszytu:

 

Tak wyglądały wpisy z prawdziwych „Książek skarg i wniosków” pochodzące z archiwum Spółdzielni „Społem”.

Skarga z 1987 roku: Poprosiłam o mleko z żółtym kapslem, ale ekspedientka nie chciała mi go sprzedać, tłumacząc, że jest to mleko jutrzejsze, z jutrzejszą datą na kapslu. Proszę mi wyjaśnić, dlaczego mleko w dniu 3 maja datowane jest na 4 maja i czy ekspedientka mogła odmówić mi sprzedaży tego mleka - Halina Mikołajczyk.

 

Wyjaśnienie kierowniczki: Mleko tłuste z żółtym kapslem dostarczane jest w południe i jednocześnie jest awansem na dzień następny. Proszę przyjść jutro, a będzie!

Skarga z 1985 roku: Kupiłam nieświeże drożdże, pół kilo. Nie chciano mi ich wymienić - Walewska

 

Wyjasnienie kierowniczki: Klientka przedstawiła do reklamacji drożdże kupione rzekomo w naszym sklepie 3 dni temu. Tymczasem były one zapakowane w prawdziwy papier pakowy, którego to papieru sklep nie posiada od pół roku - a więc drożdże nie nasze.

Skarga z 1985 roku: Na wystawie odkryłem naboje do syfonów, jednak w sklepie nie chciano mi ich sprzedać, wykazując przy tym arogancje i chamskie odzywki - Jerzy Waka.

 

Dopisek kierownika: Klient nie miał żadnej racji. Wchodząc do sklepu, był już zdenerwowany. Ubliżał mojej pracownicy. Chciałem uspokoić tego klienta, tłumacząc sytuacje obecnego braku naboi, lecz klient w dalszym ciągu miał pretensje i ubliżał. A co do wystawy, stoi tam tylko puste pudełko po nabojach.

Pochwała z 1988 roku: Pragnę złożyć dyrekcji podziękowanie za zmianę dawnego personelu z kierownictwem na czele w naszym sklepie. Personel obecny jest fachowy i miły. Odnoszę wrażenie, jakbym był obsługiwany przed wojną - inż. Stanisław Wiśniewski, kombatant.

Pochwała z 1988 roku: Dziękuję za rodzynki, które kupiłam w tym sklepie, a nie mogłam dostać od 2 lat w całym śródmieściu. Szczególnie dziękuję pani sprzedawczyni, która z uśmiechem odważyła mi żądaną ilość - Dominika Pytkowska.

 

"Klient w krawacie jest mniej awanturujący się !"

 

     U nas drogi Towarzyszu też możesz znaleźć taką książkę skarg i wpisać uwagi dotyczące naszej działalności. Znajdziesz ją przy barze, a w przypadku jej braku spytaj o nią obsługę. Każda Twoja opinia na nasz temat będzie cenną wskazówką z którą chętnie się zapoznamy. Jeśli już teraz masz jakąś dla nas radę lub pomysł na dalszą naszą działalność i chcesz się z nami nią podzielić, to zapraszamy do napisania do nas maila na adres: kontakt@oberza-prl.pl.